لوازم آرایشی ارگانیک

لوازم آرایشی ارگانیک

محصول ارگانیک

محصول ارگانیک محصولی است که تمام فرآیند تولید آن کاملاً طبیعی صورت گرفته شده باشد. برای مثال مواد غذایی و کشاورزی ارگانیک که شاید زیاد به گوشتان خورده است، محصولاتی هستند که در تولید آن‌ها از هیچ گونه مواد شیمیایی و مواد غیر طبیعی به عنوان کود و آفت کش استفاده نشده است.

این نوع محصولات از سایر محصولات مشابه، سالم‌تر هستند ولی به دلیل عدم اطلاع رسانی درست در مورد مزایای آن‌ها و قیمت نسبتاً بالا،‌ هنوز نتوانسته‌اند به طور کامل جای خود را در بازار باز کنند.

در ادامه قصد داریم تا شما را بیشر با لوازم آرایشی ارگانیک آشنا کنیم.

قبل از هر چیز باید بدانید محصولات ارگانیک، لوازم لوکس نیستند. شاید قیمت بالای این محصولات که ناشی از هزینه‌های بالای تولیدشان است، در ذهن بسیاری از مردم این تصور را ایجاد کند که این محصولات نیز جزو محصولات لوکس به شمار می‌آیند؛ ولی در واقع چنین نیست.

لوازم آرایشی ارگانیک

بر روی بسته بندی محصولاتی که به روش ارگانیک تولید می‌شوند، عبارت «تهیه شده به روش کاملاً طبیعی» قید شده است. در مورد لوازم آرایشی و بهداشتی هم قاعدتاً باید همین معنا و مفهوم وجود داشته ‌باشد ولی از آنجا که تهیه محصولات آرایشی بدون استفاده از مواد شیمیایی بسیار مشکل و هزینه‌بر است، تهیه یک محصول آرایشی- بهداشتی کاملاً ارگانیک غیرممکن است و تنها درصد خاصی از مواد درون آن ارگانیک می‌باشد.

لوازم آرایشی معدنی

در ابتدا بیشتر این لوازم آرایشی که با نام طبیعی یا معدنی به بازار عرضه می‌شدند، فاندیشن و یا کرم پودر بودند؛ اما امروزه تقریباً هر محصول آرایشی از جمله خط چشم، سایه چشم یا رژ گونه را می‌توانید با این خواص بیابید؛ بنابراین این محصولات آرایشی هم می‌توانند به حالت پودری باشند هم مایع.

محصولات آرایشی معدنی که از مواد طبیعی ساخته شده‌اند در داخل خود ضد آفتاب طبیعی نیز دارند. درصد مواد شیمیایی استفاده شده در این لوازم آرایشی بسیار کم است در عین حال بر روی پوست صورت به حالت طبیعی‌تری دیده می‌شوند. علاوه بر همه این‌ها، محصولات آرایشی طبیعی ماندگاری بیشتری بر روی پوست دارند.

لوازم آرایشی ارگانیک از پیری پوست جلوگیری می‌کنند؟

لوازم آرایشی که از مواد طبیعی ساخته شده است می‌تواند در برابر اشعه‌ی مضر خورشید تا حدودی از پوست محافظت کنند. پوست صورت حساس‌ترین بخش پوست است که محافظت از آن با استفاده از لوازم آرایشی بهداشتی طبیعی می‌تواند سلامت و جوانی پوست را به همراه داشته باشد.

اکسید تیتانیوم، اکسید زینک و اکسید آهن از جمله مواد معدنی طبیعی هستند که در انواع لوازم آرایشی ارگانیک به کار می‌روند و می‌توانند شادابی پوست را افزایش دهند. بسیاری از این نوع لوازم آرایشی دارای ویتامین سی هستند که می‌تواند از آسیب‌های پوستی ناشی از اشعه‌های مضر جلوگیری کند.

پس بهتر است سراغ خرید لوازم آرایشی بروید که حاوی این مواد هستند، به ویژه در فصل تابستان که شدت تابش خورشید بیشتر شده و محافظت از پوست ضروری‌تر می‌شود.

مزایای استفاده از محصولات آرایشی ارگانیک:

  • محصولات آرایشی که از مواد طبیعی تولید شده‌اند، برای پوست‌های حساس مناسب هستند.
  • مواد معدنی و طبیعی به کار برده شده در این مواد آرایشی به پوست حالتی طبیعی و درخشان می‌دهد.
  • محصولات آرایشی طبیعی سبک هستند و روی پوست احساس سنگینی نخواهید داشت.
  • محصولات آرایشی ارگانیک از مواد طبیعی تولید شده‌اند بنابراین موادی از جمله الکل یا روغن و ترکیبات غیرطبیعی در آن نخواهید یافت.
  • این محصولات به خوبی بر روی پوست می‌نشینند و کل پوست را پوشش می‌دهند به طوری که گویا اصلاً هیچ کرمی روی پوست نزده‌اید.
  • این محصولات برای هر سن و هر رنگ پوستی مناسب هستند.

تشخیص محصول آرایشی ارگانیک

در نهایت شاید این سوال به ذهنتان بیاید که چگونه می‌توان لوازم آرایشی ارگانیک را تشخیص داد؟ لوازم آرایشی ارگانیک و طبیعی بیشتر با برچسب «گیاهی» یا «طبیعی» روانه بازار می‌شوند و شما با مشاهده این برچسب می‌توانید به طبیعی و ارگانیک بودن آن پی ببرید. البته این برچسب نمی‌تواند به معنی ۱۰۰ درصد ارگانیک بودن آن محصول باشد زیرا برخی از لوازم آرایشی تا درصدی طبیعی هستند. محققان بر این باورند که هیچ محصول آرایشی وجود ندارد که به صورت ۱۰۰ درصد طبیعی باشد حتی بعضی از آن‌ها درصد ناچیزی مواد شیمیایی دارند. عبارت USDA نشان می‌دهد که این محصولات طبق استانداردهای تعریف شده، ارگانیک محسوب می‌شوند.

لایک
لایک دوست داشتم ها ها خیلی عالیه! این دیگه چیه! خیلی چرت بود!

1 دنبال این می گردید “لوازم آرایشی ارگانیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *